skip to main content
Search: Keyword:
 

Campbell, Kirk Dean Of Academics, Business Academy Principal
Shoemaker, Todd Principal
Geren, Greg Assistant Principal, Humanities Academy Principal 11th & 12th Grade
McElhaney, Terry Assistant Principal, Special Services, STEM Academy Principal
Neely, Angela Assistant Principal, Freshman Academy Principal
Robinson, Arlette Career and Technical Director

Adams, Travis Wellness/Driver's Education, Freshman Academy - Head Baseball Coach
Amato, Stephanie Math, STEM Academy
Anglin, Justin History, STEM Academy - Assistant Wrestling Coach
Armenta, Miguel Spanish, Humanities Academy - Head Boys Soccer Coach
Bailey, Andy CTE, Business, Business Academy
Beavers, Kayla Math, Freshman Academy
Bell, Lindsey Fine Arts, Drama Director - Humanities Academy
Bischof, Heather Instructional Coach
Blackmon, Bryant History, Business Academy - Assistant Wrestling Coach
Blalock, Shane Science, Freshman Academy - Assistant Football Coach
Boyd, Darla Fine Arts, Humanities Academy - Choral Director
Bremmer, Tracy English, STEM Academy
Brown, Hiawatha Special Services, STEM Academy
Brzezowski, Julie Reading
Campbell, Angela Math, Freshman Academy
Campbell, Kirk Dean Of Academics, Business Academy Principal
Capehart, Tyson Counselor - Freshamn Academy - 9th Grade
Carey, LuAnn CTE, Agriculture, Business Academy
Carter, Marissa In-School Suspension
Caylor, Susan English, Business Academy
Chalkley, Shery English, STEM Academy
Chastain, Bridgette Math, Humanities Academy
Clark, Chuck P.E/Wellness, Freshman Academy - Head Boys Basketball Coach
Coggin, Andrew Fine Arts, Humanities Academy - Head Band Director
Culberson, Kristina English, Freshmen Academy
Curtis, Bill Science, STEM Academy
Day, Matt History, Freshman Academy - Assistant Baseball Coach
Deal, Paula CTE, Cosmetology, Humanities Academy
Delgado, Liz Special Services, Business Academy
Dillard, Shanna Counselor - Business Academy, 10th Grade
Dodson, Jennifer Science, English, Reading
Estrada, Tammy CTE, Health Science, STEM Academy
Fitzsimmons, Denise Special Services, Business Academy
Floyd, Damon Driver's Education, Freshman Academy - Head Football Coach
Formont, Kerri English, Business Academy
Frazier, Eddie Wellness/P.E., Freshman Academy - Head Track Coach
Frazier, Katie Science, Freshman Academy - Assistant Girls Basketball Coach
Freeman, Keith Driver's Education, Freshman Academy - Head Tennis Coach, Assistant Football Coach
Galloway, Karen Math, Business Academy
Garrett, Jonathan Math, STEM Academy
Geren, Greg Assistant Principal, Humanities Academy Principal 11th & 12th Grade
German, Drew CTE, Health Science, STEM Academy - Assistant Boys Basketball Coach
Gilbert, Betsy Math, Business Academy
Goins, Barbara Physical Education/Wellness, Freshman Academy
Gullette, Adam Spanish, Humanities Academy
Hambright, Arnold English - Humanities Academy
Hamilton, Cambria English, Freshman Academy
Haney, Lucretia Special Services Secretary
Hawk, Steven English, Freshman Academy
Haynes, James CTE, Agriculture, Business Academy
Helton, Chelsea Special Services, Freshman Academy - Head Bowling Coach
Henry, Diana CTE Cosmetology
Hernandez, Mary English, Humanities Academy
Howell, Penny History, Humanities Academy
Ingle, Chris JROTC, Humanities Academy
Ivester, Kari Science, STEM Academy - Cheer Coach
Jackson, Turner Physical Education/Wellness, Freshman Academy - Director of Athletics
Jeffries, Sonia Science - Humanities Academy
Johnson, Lemont CTE, Culinary Arts, Business Academy
Jones, Amy English, Humanities Academy
Kersey, Angela CTE, Teaching as a Profession Humanities Academy
Kersey, Greg CTE, Criminal Justice, Humanities Academy
Kesley, Holly Science, STEM Academy
Kress, Mark CTE, Welding - STEM Academy
Langdon, Will Math, Freshman Academy
Laxton, Chad History, STEM Academy
Laxton, Robin Counseling - STEM Academy, 11th Grade
Leslie, Cindy CTE, Nusing Ed/Health Oocup - STEM Academy
Logsdon, Steve Physical Education/Wellness, Freshman Academy
Lynn, Jackie Counselor - Humanities Academy - 12th Grade
McClary, Adam CTE, Drafting, STEM Academy - Head Softball Coach
McClary, Whitney Science, Humanities Academy
McElhaney, Christie Science, Freshman Academy - Head Volleyball Coach
McElhaney, Terry Assistant Principal, Special Services, STEM Academy Principal
McIlvain, Amy CTE, Business, Business Academy
McIntire, Robert CTE Information Technology, STEM Academy
McKinney, Chrissy Graduation Coach, Business Academy - Head Girls Soccer Coach
McMahan, Andy History, Humanities Academy
Moody, Matt CTE, Business, Business Academy - Assistant Football Coach, Assistant Track Coach
Moore, Jennifer Math, Humanities Academy - Cheer Coach
Moser, Matthew Fine Arts, Pottery, STEM Academy
Murphy, Karen Special Services, Business Academy
Neely, Angela Assistant Principal, Freshman Academy Principal
Nolte-Allen, Molly English, STEM Academy
Ogle, M. Ryan Administrative Assistant - Attendance Office
Parker, Robert CTE, Collision Repaire, Business Academy
Peck, James Math, Freshman Academy
Preswood, Melissa Gear-Up Grant
Prueitt, Donna Principal Secretary
Reagan, Charis Math, Business Academy
Reagan, Christina Fine Arts, Art, Freshman Academy
Reuter, Jason Science, PE, Freshman Academy - Head Girls Basketball Coach
Rievley, John Mark History (Interin), Freshman Academy
Robinson, Arlette Career and Technical Director
Robison, Isaac Spanish, Humanities Academy - Assistant Football and Track Coach
Shoemaker, Amy CTE, Family Studies, Humanities Academy
Shoemaker, Todd Principal
Shroyer, Gwen CTE, Broadcasting, Business Academy
Shull, Paul CTE, Cabinetry, Business Academy
Simons, Terrie Media Center/Library, Business Academy
Smith, Ben Physical Education/Wellness, Freshman Academy, Head Wrestling Coach
Smith, Kent Physical Education/Wellness, Freshman Academy
Spangler, Patrick CTE,Business, Biusiness Academy - Assistant Boys Basketball Coach
Thompson, Tanner Math, Freshman Academy - Assistant Baseball Coach
Tinsley, Amy CTE, Business, Business Academy - Assistant Girls Basketball Coach
Turner, Catherine History, Freshman Academy
Turner, Lori History, Business Academy
Turner, Tim CTE, Auto Repair, Business Academy
Waters, Elisha Math, STEM Academy
Watson, Holly French, Humanities Academy
Weeks, Eric History, STEM Academy
White, Bill Special Services, Business Academy
Williams, Shawn CTE, Machining, STEM Academy
WRIGHT, ROGER JROTC, Freshman Academy
Ziebell, Donna Special Services, Humanities Academy

Carter, Melissa Reading Assistant
Eaton, Kathy Child Nutrition Manager
Edwards, Savannah Administrative Assistant - Bookkeeper
Elmore, Marisa CTE Secretary
Epperson, Amanda Special Services Assistant
Epperson, Jeremy Special Services Assistant
Frady, Becky Child Nutrition Assistant Manager
Hair, Robbie SRO
Haney, Lucretia Special Services Secretary
Hicks, Curtis Head Custodian
Ingram, Charlice Guidance Secretary
Johnson, Margie Special Services Assistant
McNabb, Virginia Custodian
Myers, Teresa Data Processor
Ogle, Ryan Administrative Assistant - Attendance Office
Prueitt, Donna Principal Secretary
Reynolds, Tonya Media Center Assistant
Stout, Rosemarie School Nurse
Struk, Yaroslava Special Services Assistant
Summars, Jimmy Custodian
Waters, David Custodian